e-mail:
(044) 239-21-47

Система кондиціонування

У приміщенні ЦОД відповідно до СН 512-78 повинні підтримуватися оптимальні для безвідмовної роботи обладнання параметри повітря: температура 22 + -2 градуси Цельсія і відносна вологість 50 + -5 %.

Електронне обладнання дуже чутливо до зміни температури і відносної вологості. Чим більше температура в приміщенні відхиляється від оптимальної, тим менше термін служби і надійність функціонування складного обладнання. Підвищена вологість може привести до корозії електронних компонентів, знижена вологість може привести до накопичення і розряду статичної електрики, який може знищити або пошкодити обладнання або збережені дані.

Проектування ЦОД має здійснюватися з урахуванням вимог загальноприйнятих світових стандартів для обчислювальних центрів.

Традиційним способом організації кондиціонування повітря в структурі інженерної системи дата-центру (ЦОД) є установка прецизійних кондиціонерів. При цьому відмінність такого обладнання від звичайних побутових спліт-систем не тільки в точній підтримці температурно-вологісного режиму, а й більшої надійності. Адже звичайні спліт- системи створюються для роботи 5 днів на тиждень, не більше 8 годин роботи в день, не більше 100 днів у році, термін служби закладається проектувальниками 5-8 років. При роботі в режимі 7х24х365 такий кондиціонер виробляє свій ресурс менш ніж за 2 роки. Також звичайні кондиціонери не розраховані на роботу при великих негативних температурах. Саме тому інтегратор допоможе підібрати потрібне обладнання, спроектує схему підключення, реалізує резервування для досягнення необхідних характеристик надійності системи.

Однак на цьому перелік завдань по холодопостачанню тільки починається. Адже мало надати потрібну холодопродуктивність, необхідно забезпечити рівномірну доставку охолодженого повітря до обладнання.

Зазвичай шафи з обладнанням встановлюються таким чином, щоб між ними утворювалися «гаряч » і «холодні» коридори. У «холодні» коридори подається повітря від кондиціонерів, з «гарячих» коридорів повітря забирається системою кондиціонування. Це класична на даний момент схема, але не єдина. Існують модернізовані схеми з ізоляцією «холодного» або «гарячого» коридорів, або закриті системи кондиціонування, коли теплові потоки «замикаються» в обсязі шафи з обладнанням, є варіанти з витяжкою гарячого повітря з шафи. Сучасні шафи для систем кондиціонування ЦОД повинні бути, як правило з перфорованими передніми і задніми дверима. При цьому невикористовувана фасадна площа повинна бути закрита спеціальними заглушками.

У правильній організації теплових потоків в ЦОДі часто бере участь фальшпідлога. При цьому потрібно підібрати висоту фальшпідлоги, для того, щоб пропустити потоки повітря від кондиціонера, правильно розташувати комунікації під підлогою, щоб вони не створювали перешкод для охолодженого повітря, підібрати ступінь перфорації плиток для рівномірного розподілу тиску під підлогою, «вгадати» з розташуванням сітки полу щодо шаф і т.д.

Також є можливість охолоджувати конденсатор за допомогою води. Для цього необхідно встановити пристрій замкнутого водяного контуру з встановленою в ньому градирнею - агрегатом для охолодження води. Градирня не використовується для кондиціонування повітря, оскільки температура охолодженої води набагато вище температури води, що виходить з чиллера. Але за допомогою градирні можна легко охолодити конденсатор холодильної машини.

Дуже зручні у використанні двоблокові холодильні машини. З одного боку - конденсатор знаходиться на вулиці, і немає проблем з шумом від його працюючих вентиляторів і його охолодженням. З іншого боку, випарник і водяний контур розташовані всередині приміщення, тому немає необхідності зливати систему взимку.

Не потрібно забувати також про місце для розміщення зовнішніх блоків кондиціонерів, про підготовку майданчика під них, про існуючі обмеження фреонового циклу і тому подібні важливі речі.

ТОВ "ТЗІ" допоможе правильно спроектувати систему кондиціонування, вибрати обладнання, встановити, підключити, налаштувати його, проконсультує з питання експлуатації та обов'язкового технічного обслуговування.