e-mail:
(044) 239-21-47

Спеціальний інформаційно-телекомунікаційний термінал

Спеціальний інформаційно-телекомунікаційний термінал (далі - СІТ) є спеціально розробленим електронно обчислювальним пристроєм, захищеним від витоку інформації за рахунок побічних електромагнітних випромінювань і наведень.

СІТ призначений для обробки: текстів, мовних повідомлень, рухливих, статистичних зображень будь детальності та інших даних, що становлять державну таємницю, може застосовуватися на об'єктах спеціального зв'язку, а також інших об'єктах інформаційної діяльності I, II і III категорій.

СІТ може використовуватися як самостійна робоча станція або складова частина автоматизованих систем будь-якого класу, комплексів спеціального зв'язку або в складі інших спеціальних інформаційно-телекомунікаційних системах.

Конструктивно, СІТ виконаний у вигляді моноблока і розроблений з урахуванням ергономічних вимог, що висуваються до сучасних засобів обчислювальної техніки.

При створенні СІТ були розроблені і реалізовані інноваційні технічні рішення, спрямовані на забезпечення можливості його експлуатації в умовах підвищеного ризику виникнення інформаційних загроз.

Результатами спеціальних досліджень визначено, що СІТ може бути застосований за призначенням за умови його розміщення на відстанях до декількох десятків сантиметрів до межі контрольованої зони об'єкта, а також місць можливого розташування стороннього обладнання та електропровідних комунікацій. При цьому допускається можливість безпосереднього підключення СІТ до систем електроживлення та заземлення, що мають вихід за межі контрольованої зони об'єктів (повна інформації міститься у Вимогах щодо забезпечення безпечної експлуатації), а також озвучування в місцях розташування терміналу мовної інформації, що становить державну таємницю.

Ефективність реалізованих інженерно-технічних рішень підтверджено експертними висновками за результатами проведення дер-дарських експертиз в сфері технічного захисту інформації (експертні за-ключення №375, №376 від 21.09.2012 Державної служби спеціального зв'язку України).

Виробництво основних вузлів і блоків СІТ, а також збірка здійснюється спеціалізованим високотехнологічним підприємством з впровадженою Системою Управління Якістю, сертифікована на відповідність стан стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 (міжнародний стандарт ISO 9001:2008).

Функціональні можливості та особливості побудови СІТ
Розмір видимої області екрану ЗВТ становить 23 дюйми. Введення текстової інформації і керування терміналом здійснюється з використанням спеціально розроблених захищених клавіатури і маніпулятора типу «миша», не потребують додаткових джерел живлення. При цьому їх зовнішній вигляд не відрізняється від зразків загального застосування.

Для забезпечення безпечного введення/виведення інформації зі знімних і стаціонарних носіїв (Флеш-носії, жорсткі диски типу «вінчестер», оптичні диски) у ЗВТ розроблені і застосовані спеціальні вузли безпечного доступу, оснащені автоматизованою системою контролю доступу до них.

Зберігання та обробка інформації здійснюється на двох легкознімних пристроях читання/запису даних (вінчестер 2,5 дюйма). Особливість розміщення і установки, що дозволяють здійснювати їх оперативне витяг з метою забезпечення можливості зберігання в неробочий час у спеціалізованих сховищах, при транспортуванні, технічному обслуговуванні, ремонті СІТ та в інших випадках.

Конструкція СІТ передбачає можливість оптимізації конфігурації і модифікації обчислювальних потужностей, виходячи з необхідності виконання широкого кола різнопланових завдань, наприклад:
- забезпечення діловодства;
- електронний документообіг;
- прийом/передача в реальному часі відео, аудіо інформації, у тому числі ведення відеоконференцзв'язку;
- обробка телеметрії, застосування в якості елементів систем автоматизованого управління процесами;
- обробка інформації системою керування базами даних.

Прийом і передача інформації
Для обміну даними з зовнішніми пристроями застосовані два незалежних оптичних Ethernet інтерфейсу, що забезпечують можливість підключення СІТ з оптичним кабелям через роз'єми, типу FC до іншого обладнання. Типи оптичних інтерфейсів (крім типів застосовуваних роз'ємів) можуть змінюватись на вимогу Замовника.

Зазначені інтерфейси можуть бути використані, як для організації роботи СІТ у складі захищеної інформаційно-телекомунікаційної мережі, а при необхідності, і з засобами криптографічного захисту інформації, так і для його підключення до спеціальних пристроїв друку і копіювання документальних матеріалів.

З метою забезпечення можливості взаємодії пристроїв, оснащених оптичними інтерфейсами з іншими виробами, що мають звичайний («мідний») Ethernet інтерфейс, в комплект поставки може входити спеціально розроблене захищене пристрій сполучення.

Незалежне енергопостачання

СІТ комплектується спеціально розробленим блоком незалежного енергозабезпечення, також захищеним від витоку інформації за рахунок побічних електромагнітних випромінювань і наведень. Цей блок забезпечує можливість термінового завершення виконуваних завдань і коректного виходу з робочого процесу при пропажі напруги. Гарантований час роботи СІТ в режимі незалежного енергозабезпечення становить не менше 30 хвилин.

Комплект постачання
1. СІТ у складі:
- захищений моноблок;
- захищена клавіатура;
- захищений маніпулятор «миша»;
- захищений блок незалежного енергозабезпечення;
- захищене пристрій сполучення (за необхідності);
- комплект спеціальних з'єднувальних кабелів.
2. Інструкція з експлуатації.
3. Паспорт.
4. Упаковка.
СІТ (моноблок, клавіатура, маніпулятор «миша», комплект з'єднай-вальних кабелів) - не більше 16 кг
Блок незалежного енергозабезпечення - не більше 3 кг
Пристрій сполучення - не більше 1 кг.
Гарантійний термін експлуатації - 12 місяців.