e-mail:
(044) 239-21-47

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

21 січня 2015

Використання персональних даних працівниками, які пов’язані з персональними даними, повинно відбуватися строго у відповідності до професії, службових та трудових обов’язків. Такі працівники зобов’язані не допускати будь-якого розголошення персональна інформація, яка їм була довірена чи стала відомою під час виконання професійних або службових обов’язків.   

1 січня 2012 року набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних». За порушення законодавства в сфері захисту персональних даних, Закон України передбачає  адміністративну та кримінальну відповідальність. 

Настання адміністративної відповідальності в разі:

•             Несвоєчасне або взагалі неповідомлення суб’єкта персональних даних по його права у зв’язку з внесенням до бази даних його персональної інформації, непороінформування про мету збору такої інформації та про осіб, яким будуть переданні дані.

•             Несвоєчасне або взагалі неповідомлення ДСЗПД про зміни відомостей, які подаються до державного реєстру бази персональних даних.

При ухиленні від реєстрації в державний реєстр персональних даних, Законом передбачено накладання штрафу на громадян від 300х до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а для посадових осіб – суб’єктів підприємницької діяльності – від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За незаконне збирання, використання, зберігання, поширення, знищення конфіденційної інформації наступає кримінальна відповідальність, окрім випадків передбачених іншими статтями Кримінального кодексу.